Tadej Pogačar je v zgodovini Dirke po Franciji podrl vse rekorde v kategoriji bele majice. Foto: Reuters

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaši kolesarski vprašanji. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

116 Konec Toura in konec 5. sezone SOS-odmeva

2172. Poslušal sem SOS-odmev, kjer ste v 116. epizodi omenili, da je bil Tadej Pogačar 116-krat na zmagovalnem odru. Kako ste prišli do te številke?
Nik Pohar

V zaključku vsake epizode nanizamo kakšno zanimivost, ki je povezana s kakšnim športnim dogodkom. Finale pete epizode je bil namenjen kolesarstvu in Dirki po Franciji, skupaj pa je šlo za 116. epizodo.

Najboljši kolesar na svetu Tadej Pogačar je do zdaj na odru Touru stal natanko 116-krat. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

Opombe:
− Rumena majica: Kolikokrat se je pojavil na odru v rumeni majici (vključno z dvema končnima slavjema v Parizu).
− Pikčasta/Bela: Kolikokrat je na odru oblekel pikčasto/belo majico.
− Etape: Na odru je bil seveda tudi po vsaki od 11 etapnih zmag.
− Skupno drugi: Dvakrat (v zadnjih dveh letih) pa je v Parizu stopil na oder tudi kot drugi v skupnem seštevku po zadnji etapi.

2173. Kdo je v obdobju Tadeja Pogačarja na Dirki po Franciji dobil največ etap?
Toni Rekar

Od leta 2020 naprej je bilo na Dirki po Franciji izpeljanih 84 etap, na katerih je vsaj eno etapo osvojilo 49 kolesarjev, od tega jih je 37 slavilo po eno etapo, v spodnji etapi pa so vsi, ki so zbrali več kot eno etapo.