Rafael Nadal je devet dni pred začetkom Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu v dobri formi, a ima še precej rezerve. Foto: EPA

37-letni Nadal je dobil prvi niz in v drugem povedel s 5:4. Na servis Thompsona je imel prvo priložnost za preboj v polfinale pri 30/40, a si je Avstralec priboril podaljšano igro. V njej je Nadal povedel s 6:4, na servisu je bil znova Thompson, Španec pa je naredil napako. Zapravil je tudi drugo zaključno žogo, ko je bil sam na servisu. Thompson je najprej izenačil na 6:6 in nato dobil še dve zaporedni točki za izenačenje v nizih.

V tretjem nizu je 29-letni Avstralec drugič v dvoboju odvzel Nadalu servis in povedel s 3:1, potem pa potrdil brejk za vodstvo s 4:1. Španec je zaprosil za zdravniško pomoč, a to Thompsona ni zmedlo in je ohranil osvojeno prednost za zmago, ki jo je osvojil po prvi priložnosti in najdaljši izmenjavi udarcev v obračunu.

Dvoboj je trajal tri ure in 24 minut. Nadal je osvojil celo točko več od Thompsona (109:108).

Thompson bo v sobotnem polfinalu igral proti drugemu nosilcu Grigorju Dimitrovu. V drugem polfinalu se bosta pomerila prvi nosilec Danec Holger Rune in Roman Safjulin.