Jannik Sinner in Daniil Medvedjev. Foto: Reuters

Medvedjev je v prvem nizu vodil s 3:1, nato je izgubil servis, Sinner se je približal. Po izenačenem nizu sta tenisača odigrala tie-break, v tem je Medvedjev vodil že s 4:1, imel je tudi zaključno žogico pri izidu 7:6, a je Italijan s tremi zaporednimi točkami dobil prvi niz. Medvedjev se je vrnil, drugi niz je dobil s 6:4. V tretjem nizu pa je Medvedjev izgubil dva servisa, Sinner je vodil z 2:4, do konca pa je Rus osvojil samo še eno igro.

Sinner je dosegel 36 winnerjev, Medvedjev pa 28.

Sinner je proti Medvedjevu dobil šele drugi dvoboj v osmih medsebojnih obračunih. Obakrat je slavil ta mesec, potem ko je v finalu Moskovčana ugnal že v kitajski prestolnici.

22-letni drugi nosilec je 13. igral v finalu turnirjev najvišje ravni, izgubil pa je le trikrat. Štiri naslove je slavil to sezono. Najboljši je bil še v Montpellieru, Montrealu in Pekingu.

27-letni Rus, na Dunaju prvi nosilec, je v 36. finalu ostal pri 20 lovorikah v karieri. Zanj sta bila to deveti finale v letu 2023 in četrti poraz na zadnji stopnički.

Felix Auger-Aliassime. Foto: Reuters

Auger-Aliassime ubranil lovoriko
Kanadčan Felix Auger-Aliassime pa je v finalu teniškega turnirja ATP 500 v Baslu s 7:6 (3) in 7:6 (5) premagal Poljaka Huberta Hurkacza in ubranil lansko turnirsko zmago.

Kanadčan je prvič letos igral dvoboj za turnirski naslov in slavil šestič v karieri. Poljak se je kljub porazu približal uvrstitvi na zaključni turnir sezone v Torinu.