Pia Lovrič, Živa Falkner in Kaja Juvan bodo zelo motivirane na domačem turnirju. Foto: www.alesfevzer.com

Tamara Zidanšek, ki bo v ponedeljek na lestvici WTA znova zasedla mesto med najboljšo stoterico, je v finalu turnirja serije WTA 125 v Bariju po dveh urah in 42 minutah pemagala Rebecco Šramkovo s 3:6, 7:5 in 6:1.

Zidanšek rešila kar štiri zaključne žoge Slovakinje
V deseti igri drugega niza je ubranila kar štiri žogice za zmago leto dni starejše Slovakinje. Od izida 3:6 in 4:5 je osvojila devet od zadnjih desetih iger.

Tamara Zidanšek je osvojila challenger v Bariju, potem ko je v finalu premagala Slovakinjo Rebecco Šramkovo s 3:6, 7:5 in 6:1 po dveh urah in 44 minutah. Konjičanka je v deseti igri drugega niza rešila tri zaključne žoge. Foto: EPA

Za Konjičanko je bila to tretja zmaga na turnirjih serije WTA 125, potem ko je dvakrat slavila še v Bolu na Braču v letih 2018 in 2019.

Na najvišji ravni je trikrat igrala v finalu, dobila pa turnir v Lozani 2021. Med dvojicami ima štiri turnirske zmage na turnirjih najvišje ravni. Na nižji ravni Mednarodne teniške zveze ITF ima med posameznicami in dvojicami skupaj 21 turnirskih zmag.

Zidanšek bo turnir v Ljubljani začela proti kvalifikantki. Enako velja za Kajo Juvan, 145. igralko sveta in šesto nosilko.

Veronika Erjavec (182.) se bo za uvod pomerila z osmo nosilko, Rusinjo Eriko Andrejevo, Dalila Jakupović (254.) pa s Poljakinjo Katarzyno Kawa. Nino Potočnik (354.) čaka zahtevna preizkušnja proti drugi nosilki Alioni Bolsovi v ponedejek okoli 12.30, medtem ko se bo Ela Nala Milić (61. na mladinski lestvici ITF) merila s tretjo nosilko iz Madžarske Dalmo Galfi.

Živa Falkner (411.) še čaka na svojo nasprotnico, saj bo igrala proti kvalifikantki, Pia Lovrič (508.) pa bo v prvem krogu igrala proti Madžarki Natalii Szabanin v ponedeljek popoldne.

V kvalifikacijah bosta turnir začeli mladi Ela Plošnik in Zoja Peternel. Prva se bo merila proti Američanki Ashley Lahey, druga pa proti Čehinji Michaeli Bayerlovi.

Direktor turnirja Gregor Krušič je najbolj zadovoljen, da je v glavnem delu turnirja veliko število Slovenk. Foto: www.alesfevzer.com

Krušič: Ni nam v interesu, da pride Serena Williams, ampak da igra osem Slovenk
"Najprej bi nagovoril osem Slovenk v glavnem delu turnirja, saj je to tisto, za kar ta turnir organiziramo. Ne moremo biti bolj srečni, da se je točno to zgodilo. Nam ni v interesu, da sem pride Serena Williams, nam je v interesu, da je osem Slovenk v glavnem delu turnirja in naš glavni cilj je izpolnjen," je na novinarski konferenci po koncu žreba dejal direktor turnirja Gregor Krušič.

Kaja Juvan zelo motivirana na domačem turnirju
"Zagotovo je precej posebno to, da imamo priložnost igrati na takem prizorišču. Zame še posebej, ker sem se rodila tukaj in tukaj odraščala. Je zelo zanimiv občutek, saj se mi zdi, da še nisem česa takega izkusila, da bi igrali praktično na sredini mesta, ampak mislim, da je en zelo lep dogodek, tako da se že zelo veselim," je dejala Juvan.

Ljubljančanka je pred tem igrala na zadnjem grand slamu sezone v New Yorku in se prebila do tretjega kroga: "K vsakemu turnirju skušam pristopiti posebej. Razmere so drugačne, mislim, da je prednost to, da sem doma in poznam okolje. Po drugi strani pa moram to vzeti kot vsak turnir, na katerega grem. Počutim se v redu in verjamem, da mi lahko gre dobro," je še dodala 22-letnica.

Prva nosilka Schmiedlova bo odprla turnir
Po nekaterih odpovedih je na lestvici WTA trenutno najvišje uvrščena Slovakinja Anna Karolina Schmiedlova na 64. mestu in je tudi prva nosilka ljubljanskega turnirja. Proti Nadimi Aburaimovi bo odprla turnir v ponedeljek ob 10.30.