Mahmood in BLANCO sta evrovizijsko občinstvo pozdravila že med prvim predizborom. Foto: EBU/Sarah Louise Bennett
Sorodna novica Pot LPS-ja se je končala v polfinalu: "Že uvrstitev na Evrovizijo je bila nekaj izjemnega"

Omenjene države imajo na največjem glasbenem tekmovanju poseben privilegij z neposredno uvrstitvijo v finale, saj v evrovizijsko blagajno prispevajo največ denarja. Mesto v finalu ima zagotovljena tudi država gostiteljica, letos je to prav Italija.

Našim sosedom je lani zmago pripela rockerska skupina Måneskin s pesmijo Zitti e buoni. To je bilo prvo slavje za eno izmed članic t. i. velikih 5 po več kot desetletju. Francija je s svojim adutom, pesmijo Voilà, ki jo je zapela Barbara Pravi, tesno zaostala na drugem mestu.

Tudi letos članicam "velikih 5" kaže zelo dobro.

Na drugem mestu na stavnicah sta mlada italijanska pevca Mahmood (leta 2019 je na Evroviziji s pesmijo Soldi zasedel drugo mesto) in BLANCO, ki sta združila glasove v pesmi Brividi. Nekateri ugibajo, da bi lahko Italiji prinesla drugo zaporedno slavje. Takšen podvig ni uspel nikomur že od leta 1994 – Irska je med letoma 1992 in 1994 nanizala kar tri zmage.

Na tretjem mestu na stavnicah je predstavnik Združenega kraljestva Sam Ryder, ki upa, da bo s pesmijo Space Man končno pripeljal svojo državo na drugo stran lestvice. Spomnimo, Združeno kraljestvo zadnja leta najdemo v spodnjem delu lestvice. Ryder je prepoznavnost dosegel predvsem s pomočjo družbenih omrežij.

Na petem mestu na stavnicah je španska predstavnica: igralka, plesalka in pevka Chanel se predstavlja z debitantskim singlom SloMo, s hipnotičnimi plesnimi gibi pa je pobrala simpatije že na vajah.

Francija je trenutno na 15. mestu. Mojster elektronike Alvan je združil moči z vokalno skupino Ahez – pesem Fulenn bodo izvedli v keltski bretonščini. Gre za zmes tradicije in sodobnosti, pesem je tako mešanica folka in tehnobeatov.

Najslabše pa kaže Nemčiji. Malik Harris s pesmijo Rockstars zaseda 26. mesto.