Vorarlberg je najbolj neugoden tekmec za zmaje v tej sezoni. V Tivoliju so Ljubljančani izgubili z 1:7, pred tremi tedni pa na gostovanju še z 2:6. Foto: SŽ Olimpija

Že pred tremi tedni je Olimpija najprej v petek zmagala v Innsbrucku, nato pa je bila nemočna v Feldkirchu. Zgodba se je ponovila tudi ta konec tedna. V petek so zmaji bruhali ogenj na Tirolskem, ko je Lukaš Horak zaklenil vrata (0:3). V Feldkirchu so bili brez prave energije. Gostitelji so bili precej hitrejši in tudi češki vratar tokrat ni uspel preprečiti poraza. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo kar 48:22.

Macierzynski unovčil prednost igralca več
Na začetku tekme imeli zmaji še dovolj energije in so se enakovredno kosali z gostitelji. V zadnji minuti prve tretjine je na kazenski klopi sedel kapetan Žiga Pavlin. Kevin Macierzynski je z močnim strelom z leve strani ukanil Horaka.

Sorodna novica Odlični Horak zaklenil vrata v Innsbrucku

Olimpija nemočna v drugi tretjini
Na začetku druge tretjine je bil izključen Nik Simšič in Vorarlberg je znova unovčil "power play". Natančen je bil Julian Metzler. Premoč gostiteljev je bila izrazita. V drugi tretjini so sprožili kar 20 strelov na vrata. V 37. minuti je Nick Pastujov v gneči za vrati prišel do ploščka, ga popeljal pred gol in z natančnim strelom ukanil Horaka za 3:0.

Leskinen znižal na 4:1
V 42. minuti je slovenski reprezentant Luka Maver prestregel plošček v obrambni tretjini in ga podaljšal do Daniela Wogerja, ki je zadrsal sam pred Horaka in ga s strelom pod prečko tudi zanesljivo matiral. Po visokem vodstvu je zbranost precej popustila pri gostiteljih. Maris Bičevskis je z desne strani podal pred vrata, kjer je palico podstavil Ville Leskinen. Znižanje na 4:1 ni prineslo preobrata.

Preveč izključitev tudi v zadnji tretjini
Discisplina v igri je bila velika pomanjkljivost zmajev. V 53. minuti je moral na kazensko klop Jan Čosić, potem ko je izbil plošček na tribuno. Minuto zatem se mu je pridružil še Aljaž Predan zaradi zadrževanja s palico. Spretni napadalec Pastujov je hitro unovčil prednost dveh igralcev več za 5:1. Končni izid je šest minut pred koncem po lepem protinapadu postavil Jaka Šturm, z desne strani mu je podal Žiga Mehle.

Po prekinitvi tekmovanja naslednji teden bodo Ljubljančani tudi naslednjo tekmo odigrali 22. decembra v Bolzanu.