Potem ko so Jeseničani pred tremi dnevi doživeli visok poraz na gostovanju v Celovcu, so slabo začeli tudi tekmo v Podmežakli. Gostje so povedli že v prvem napadu, ko si je vratar Clarke Saunders nespretno potisnil plošček v lastno mrežo. V deveti minuti je prednost povišal Casper Evertsson ob igralcu več.

V drugi tretjini je Miha Brus znižal zaostanek, Tadej Čimžar pa je izenačil v 47. minuti. Le za kratko, saj so Avstrijci dve minuti pozneje spet vodili, podobno kot malo pozneje, ko je na 3:3 izenačil Philippe Paradis v 52. minuti ob prednosti igralca več.

Rodman izgubil živce v zadnji minuti
Odločilni zadetek je za Red Bull Juniors dosegel Filip Varejčka v 54. minuti z bližine. V zadnji minuti je trener Marcel Rodman iz vrat potegnil vratarja Clarka Saundersa, a je kar dvakrat prišlo do nepravilne menjave. Trener gostiteljev Rodman je bil izključen zaradi protesta, ko je celo stopil na ledeno ploskev.

Jeseničani bodo naslednji dve tekmi v Alpski ligi igrali v gosteh, in sicer 12. januarja pri Val Gardeni, 15. pa v Salzburgu.