Mladi rdeči biki so odlični drsalci, s hitro in kombinatorno igro so si zaslužili vodstvo po 40 minutah. Ljubljančani so kar dvakrat zadeli z igralcem manj, niso pa unovčili niti enega izmed osmih "power playev", ki ostajajo največja težava v letošnji sezoni. Izbranci Jureta Vnuka so znova prikazali pravi karakter v zadnjih minutah. Razmerje v strelih na vrata je bilo 27:27. Žan Us je v kriznih minutah nekajkrat rešil soigralce.

Predan načel mrežo gostiteljev
Zmaji na začetku niso ujeli pravega ritma in sredi uvodne tretjine so se znašli v zaostanku. 18-letni Ptujčan Aljaž Predan je poslal plošček pod prečko po veliki zmedi v obrambi Olimpije. Po četrt ure igre sta sodnika Borut Lešnjak in Tilen Pahor zelo razburila strokovni štab in tudi gledalce v Tivoliju. Najprej je bil zelo sporno izključen Kristjan Čepon, nato pa še Gregor Koblar.

Valtteri Meisaari in soigralci so se izkazali s hitro in kombinatorno igro. Foto: www.alesfevzer.com

Koren znižal z igralcem manj
Gostje so imeli minuto in 12 sekund kar dva igralca več. Plošček je zadel Žana Usa v čelado, vendar sodnika igre nista prekinila, Justin Schütz pa je poslal plošček v mrežo. Sodnika sta si ogledala posnetek, a odločitve nista spremenila. Le 35 sekund zatem je Gal Koren z igralcem manj znižal na 1:2, potem ko je v drugem poskusu matiral Nicolasa Wieserja.

Meisaari kaznoval raztresene zmaje
V drugi tretjini so imeli Ljubljančani kar trikrat igralca več, a niso prišli do pravega strela. V 37. minuti so mladi rdeči biki izpeljali protinapad, Schütz je z leve strani podal pred vrata, kjer je Valtteri Meisaari z drsalko poslal plošček v mrežo. Finca je plošček zadel, ni ga namenoma brcnil v mrežo, zato je bil gol upravičeno priznan. Po dveh tretjinah je Olimpija sprožila le 14 strelov, igrala je razglašeno.

Čepon izsilil podaljšek
Ko je na kazenski klopi sedel Žiga Pešut, so zmaji v 46. minuti izvedli protinapad. Miha Zajc je lepo zaposlil Aleša Mušiča. Kapetan je iz bližine ukanil Wieserja za 2:3. Mušič je imel sredi zadnje tretjine izjemno priložnost za izenačenje, ko je krenil sam proti vratom, a mu je plošček preskočil palico. Tudi takrat so imeli gostje igralca več na ledu, izključen je bil Koblar. Pet minut pred koncem je Janez Orehek izza vrat spravil plošček pred gol, kjer je Čepon z bekhendom spretno izenačil. Izjemno priložnost za zmago v rednem delu je zapravil David Planko, ki je bil sam pred vrati tri minute pred koncem.

Zajc mojstrsko odločil tekmo
V podaljšku je bila na vrsti igra treh proti trem. Izkušeni Aleš Kranjc je na levi strani lepo našel Zajca, ki je pridrsal pred Wieserja in mu poslal plošček med nogama v mrežo za veliko veselje v Tivoliju.

Zajc: Imamo še veliko rezerve
"Nismo igrali dobro. Zbrali smo se šele v zadnji tretjini, ko smo šli na vse ali nič. Občutek je res odličen. "Power play" nam res ne gre, nimamo nobene samozavesti. To lahko popravimo le na treningih. Zmagujemo tudi brez golov z igralcem več, ki so ključni v hokeju. To pove, da imamo res dobro ekipo, ki pa ima še veliko rezerve. Če to popravimo, bomo še veliko boljši," je pojasnil junak srečanja Zajc.

Salzburg v nedeljo v Podmežakli
Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v sredo proti zadnjeuvrščeni Fassi. Salzburžani bodo v nedeljo v Sloveniji igrali na Jesenicah.