SP v hokeju 2023 - Arhiv

Kanadčani z izjemno igro ob številčni premoči ugnali Švico

SP v hokeju 2023 Kanadčani z izjemno igro ob številčni premoči ugnali Švico

19.5.2024

Kanada je na svetovnem prvenstvu elitne skupine v večernem derbiju v Pragi premagala Švico s 3:2 in si zagotovila neposredni obračun za prvo mesto skupine A proti Češki, ki bo v Pragi na sporedu v torek.

Kanadčani blesteli v zadnji tretjini in si zagotovili 28. naslov

SP elitne divizije Kanadčani blesteli v zadnji tretjini in si zagotovili 28. naslov

28.5.2023

V finalu svetovnega prvenstva elitne divizije v Tampereju so hokejisti Kanade premagali Nemčijo s 5:2. S tremi zadetki v zadnji tretjini so si zagotovili 28. zlato medaljo. Latvijci so osvojili bron, potem ko so bili boljši od ZDA s 4:3 v podaljšku.

SP elitne divizije Nemci z golom Tiffelsa v 68. minuti po 93 letih znova v finalu svetovnega prvenstva

27.5.2023

Hokejisti Kanade so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v zadnji tretjini le strli odpor žilavih Latvijcev (4:2). Nemčija je v napetem drugem polfinalu v podaljšku premagala ZDA s 4:3. Odločil je Frederik Tiffels v 68. minuti.

Nemci izločili favorizirane Švicarje, zgodovinski uspeh Latvije

SP elitne divizije Nemci izločili favorizirane Švicarje, zgodovinski uspeh Latvije

25.5.2023

Hokejisti Nemčije so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v četrtfinalu presenetljivo izločili Švico s 3:1 in se bodo v sobotnem polfinalu srečali z ZDA. Američani so odpravili Češko s 3:0. Latvija je v Rigi ugnala Švedsko s 3:1 in bo igrala s Kanado.

V četrtfinale še Nemčija in Latvija, prvi poraz Švice

SP v hokeju 2023 V četrtfinale še Nemčija in Latvija, prvi poraz Švice

23.5.2023

Na hokejskem SP-ju elitne divizije v Rigi in Tampereju so zadnje tekme skupinskega dela dale še zadnja dva četrtfinalista. Na Finskem si je napredovanje po zmagi nad Francijo s 5:0 zagotovila Nemčija, pred domačimi gledalci pa se tega veseli Latvija.

Kontrec napovedal spremembe, selektorju Kopitarju se pogodba izteče

SP v hokeju 2023 Kontrec napovedal spremembe, selektorju Kopitarju se pogodba izteče

23.5.2023

Slovenski hokejisti so si za slovo od elitne divizije v Rigi želeli slišati Zdravljico, a so tudi proti Kazahstanu ostali praznih rok. Na sedmih tekmah so dosegli le devet golov in edini ostali brez točke na tem svetovnem prvenstvu.

Slovenci trikrat zapravili vodstvo in Rigo zapuščajo brez točke

SP v hokeju 2023 Slovenci trikrat zapravili vodstvo in Rigo zapuščajo brez točke

22.5.2023

Slovenski hokejisti so se od elitne divizije poslovili s sedmimi porazi. Kazahstan je bil v zadnjem krogu skupine B v Rigi boljši s 4:3, potem ko so risi trikrat povedli.

Maščevanje v finalu uspelo v polovici primerov

Športni SOS Maščevanje v finalu uspelo v polovici primerov

22.5.2023

Odkar obstaja svetovno prvenstvo v hokeju na ledu z dvema osemčlanskima skupinama, se je kar šestkrat zgodilo, da sta v boju za zlato medaljo zaigrali reprezentanci, ki sta se pomerili že v predtekmovanju.

Kopitar: Včasih daš vse, dobiš pa nič

Po izpadu iz elite Kopitar: Včasih daš vse, dobiš pa nič

21.5.2023

"Borili smo se vsako tekmo. Res boli, ko na koncu pogledaš in smo brez točke," je po porazu s Slovaško na SP-ju elitne divizije v hokeju na ledu povedal Žiga Pavlin.

Risi trenutno pri razliki v golih  –16, Italijani so se rešili kljub –43

Športni SOS Risi trenutno pri razliki v golih –16, Italijani so se rešili kljub –43

21.5.2023

V skupinskem delu svetovnega prvenstva v hokeju na ledu so bili v novem formatu najbolj suvereni Kanadčani, ki so leta 2015 dobili vse tekme, pri tem pa so vso preostalo sedmerico v povprečju premagali s petimi goli razlike.

Borbeni risi po porazu s Slovaško zapuščajo elito

SP v hokeju 2023 Borbeni risi po porazu s Slovaško zapuščajo elito

21.5.2023

Tudi na šestem obračunu svetovnega prvenstva elitne divizije so slovenski hokejisti klonili. Slovaška je zmagala z 1:0, risi pa so s tem tekmo pred koncem že ostali brez možnosti za obstanek.

Švicarji porazili Kanadčane; Balti razbili Kazahe

SP v hokeju 2023 Švicarji porazili Kanadčane; Balti razbili Kazahe

20.5.2023

Na SP-ju elite v hokeju risi v soboto počivajo pred odločilnima tekmama v boju za obstanek. Švica je na derbiju dneva v Rigi s 3:2 porazila Kanado in je s popolnim izkupičkom naredila velik korak proti prvemu mestu v skupini B.

Kopitar: Zaslužili smo si srečo, a je tokrat vseeno nismo imeli

SP v hokeju 2023 Kopitar: Zaslužili smo si srečo, a je tokrat vseeno nismo imeli

19.5.2023

Kljub porazu s 3:2 je bil slovenski selektor Matjaž Kopitar zadovoljen z borbenostjo svojih hokejistov. Rise zdaj na svetovnem prvenstvu čakata še dve tekmi, s katerima si bodo skušali zagotoviti obstanek med elito.

Slovenija kljub spodbudni predstavi tudi po peti tekmi prvenstva še brez točke

SP v hokeju 2023 Slovenija kljub spodbudni predstavi tudi po peti tekmi prvenstva še brez točke

19.5.2023

Slovenski hokejisti so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Rigi izgubili tudi na peti tekmi, čeprav so pokazali dobro igro. S 3:2 so bili boljši gostitelji skupine B Latvijci.

Risi med elito ugnali enega gostitelja

Športni SOS Risi med elito ugnali enega gostitelja

19.5.2023

Slovenska hokejska reprezentanca je na svetovnih prvenstvih elitne divizije osemkrat igrala proti gostiteljem, edine zmage pa se je veselila leta 2005, ko je v Innsbrucku premagala Avstrijo s 6:2.

Slovenija je med elito z razlogom

SP v hokeju 2023 Slovenija je med elito z razlogom

18.5.2023

Po treh porazih slovenske hokejske reprezentance na svetovnem prvenstvu so igro analizirali voditelj podkasta Prepovedan dolgi strel Marko Pangerc, reporter Vala 202 Boštjan Janežič, novinar Tomaž Langerholz in nekdanji reprezentant Mitja Šivic.

Risi proti Češki do 39. minute vodili z 2:0, na koncu pa prejeli šest golov

SP 2023 Risi proti Češki do 39. minute vodili z 2:0, na koncu pa prejeli šest golov

18.5.2023

Slovenija je na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Rigi klonila pred Češko (6:2). Hokejska velesila je na koncu visoko slavila, toda risi so več kot 38 minut vodili z 2:0.

Po Norveški tudi Latvija na lestvici ušla Sloveniji

SP v hokeju 2023 Po Norveški tudi Latvija na lestvici ušla Sloveniji

17.5.2023

Hokejisti Latvije so v 4. krogu svetovnega prvenstva elitne divizije z 2:1 premagali Norveško in z drugo zmago naredili velik korak proti obstanku. Zdaj imajo pet točk.

Boj za obstanek: teorija dopušča dve točki, povprečje pa jih terja skoraj pet

Športni SOS Boj za obstanek: teorija dopušča dve točki, povprečje pa jih terja skoraj pet

17.5.2023

Slovenski hokejisti so po treh tekmah še vedno brez osvojene točke. Za obstanek bo treba doseči (vsaj) eno zmago, število priložnosti pa je iz dneva v dan manj. V povprečju je bilo za obstanek treba osvojiti skoraj pet točk.

Zgodnji gol Berga Paulsena usoden za slovenske hokejiste

SP v hokeju 2023 Zgodnji gol Berga Paulsena usoden za slovenske hokejiste

16.5.2023

Slovenski hokejisti so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Rigi na tretji tekmi doživeli še tretji poraz. Tokrat so jih z 1:0 premagali neposredni tekmeci za obstanek Norvežani. Tekmo je v 15. minuti odločil Thomas Berg Paulsen.