Dončić je prvič presegel 30 točk v Ligi NBA. Foto: Reuters
DeMar DeRozan je poleti prišel iz Toronta v menjavi igralcev, v nasprotno smer sta odšla Kawhi Leonard in Danny Green. Na začetku sezone je DeRozan v sijajni formi. Foto: Reuters
Buddy Hield in soigralci so v drugi in tretji četrtini razbili Miami. Foto: Reuters
Jimmy Butler je poskrbel za slabo voljo LeBrona Jamesa, ki bo v sredo gostil Dončića in soigralce. Foto: Reuters
Klay Thompson je bil na parketu United Centra le 27 minut. Zadel je kar 14 trojk iz 24 poskusov. Foto: Reuters
Na naslednji tekmi se bo Dončić srečal z Jamesom

Dallas je doživel četrti zaporedni poraz, potem ko je v AT&T Centru prikazal zelo dobro predstavo. Dennis Smith Jr. je 2,5 sekunde pred koncem rednega dela zgrešil drugi prosti met in odločal je podaljšek. V dodatnih petih minutah je DeMar DeRozan s šestimi točkami nagnil tehtnico na stran gostiteljev. S 34 točkami je bil najboljši strelec tekme in znova je dokazal, da je velika okrepitev, potem ko je poleti prišel iz Toronta.
19-letni Dončić je pred desetimi dnevi zablestel s 26 točkami ob domači zmagi nad Minnesoto, tokrat pa je še bolj navdušil. Na parketu je bil 40 minut. Zadel je štiri trojke, prispeval pa tudi osem skokov in štiri podaje. Po domačem porazu z Utahom je imel bolečine v hrbtu, a je vseeno stisnil zobe. Za Dallas je bilo usodnih 22 izgubljenih žog, Dončić jih je izgubil šest.
Šov Dončića v tretji četrtini
San Antonio je z zelo dobro igro v drugi četrtini povedel s 53:45 ob odmoru. V tretji četrtini se je razigral Dončić, ki je zadel tri trojke in s 13 točkami zrežiral preobrat (65:71). Do konca tretjega dela igre so Spursi z delnim izidom 11:3 znova prevzeli vodstvo.
DeRozan neustavljiv v ključnih trenutkih
V zadnji četrtini je blestel DeRozan, Dončić pa mu je večkrat odgovoril. Skupaj sta poskrbela za pravi šov. V napeti končnici je Dallas po trojki Smitha povedel s 101:98, vendar je DeRozan odgovoril s štirimi zaporednimi točkami. Smith je imel veliko priložnost 2,5 sekunde pred koncem, ko je zadel le prvi prosti met. Ob sireni je DeRozan zgrešil in na vrsti je bil podaljšek.
Dallas kar tri minut in pol ni dosegel niti točke, nato pa je Dončić zadel dva prosta meta (107:104). V zadnji minuti je DeRozan najprej polagal, nato pa po izgubljeni žogi Harrisona Barnesa zadel še iz petih metrov deset sekund pred koncem za 111:106.
"Luka je zares poseben igralec. Niti malce ni presenečen, da mu je uspela tako hitra prilagoditev na Ligo NBA," je povedal trener Rick Carlisle, ki je bil zadovoljen z igro po zelo napornem ritmu tekem in potovanj.
Butler s šestimi trojkami potopil Lakerse
Dončić bo naslednjo tekmo odigral v sredo v Staples Centru v Los Angelesu. Srečal se bo z LeBronom Jamesom, ki ne more biti zadovoljen z začetkom sezone. Lakersi imajo le dve zmagi, v Minnesoti pa so izgubili že petič. Jimmy Butler je zadel šest trojk iz sedmih poskusov in z 32 točkami potopil Jezernike. Ključni met izza črte mu je uspel 19 sekund pred koncem za 122:117. Volkovi so na koncu zmagali s 124:120.

Sacramento s hitro igro shladil Vročico
Miami je izgubil proti Sacramentu s 113:123. Goran Dragić je prispeval 20 točk, 5 podaj in en skok v 31 minutah. MVP lanskega evropskega prvenstva je srečanje odprl s trojko in napovedal odlično prvo četrtino Vročice, ki je imela vse v svojih rokah (28:17).
Kingsi so se prebudili v drugi četrtini in do odmora izenačili (51:51). Ključen je bil začetek drugega polčasa, ko so gostje z delnim izidom 14:4 povedli kar za 17 točk (65:82). Buddy Hield je v tretji četrtini dosegel 14 točk. V zadnji četrtini je Iman Shumpert zadel dve trojki zapored in pet minut pred koncem je bil Miami v izgubljenem položaju (98:113). Mlada ekipa Sacramenta je s hitro igro popolnoma zasenčila Vročico.
"Mi lahko zmagujemo le s svojim ritmom igre. Srečanje je potekalo popolnoma v njihovem ritmu. Nismo jih mogli zaustaviti," je bil razočaran trener Erik Spoelstra. Miami ima zdaj tri zmage in tri poraze.
Thompson izboljšal rekord Curryja
Za predstavo večera je poskrbel Klay Thompson v United Centru, kjer je bil Chicago popolnoma nemočen proti Golden Statu (124:149). Že v prvem polčasu je zadel deset trojk in srečanje je bilo odločeno, saj so prvaki vodili z 92:50. Sredi tretje četrtine je postavil rekord, ko je izza črte zadel že 14-krat. Trener Bojevnikov Steve Kerr je pri vodstvu s 113:69 vsem zvezdnikom namenil počitek. Zadnjih 16 minut so odigrali rezervisti. Thompson je bil na parketu je le 27 minut, Bikom pa je nasul 52 točk. Do danes je rekord držal njegov soigralec Stephen Curry, ki je 7. novembra 2016 proti New Orleansu zadel 13 trojk.
Tudi brez Antetokounmpa Milwaukee ostaja neporažen
Milwaukee je v obračunu neporaženih ekip premagal Toronto s 124:109. Bucksi so tudi brez poškodovanega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa dosegli sedmo zaporedno zmago in izenačili najboljši štart v zgodovini kluba iz sezone 1971/72. Pri Raptorsih je manjkal Kawhi Leonard, ki je dobil večer počitka. Ersan Ilyasova je dosegel 19 točk in 10 skokov.

Ponedeljkove tekme:
MIAMI - SACRAMENTO 113:123
Richardson 31, Dragić 20 (7/15 iz igre, 4/8 za tri), 5 podaj in en skok v 31 minutah, Whiteside 16 in 24 skokov, T. Johnson 11, Winslow 9, Adebayo in Wade po 8, McGruder 7, Olynyk 3; Cauley Stein 26 (11/17 iz igre), Hield 23 (4/6 za tri), Fox 20, Bjelica 19, Shumpert 8, Bagley 7, Koufos in Mason po 6, Jackson in Ferrell po 4.

SAN ANTONIO - DALLAS * 113:108
DeRozan 34 (12/21 iz igre, prosti meti 10/10), Aldridge 20, Gay 15 in 11 skokov, Belinelli 13, Forbes 12, Mills 10, Cunningham 4, Bertans 3, Pondexter 2; Dončić 31 (11/18 iz igre, 4/6 za tri, prosti meti 5/6), 8 skokov in 4 podaje v 40 minutah, Smith Jr. 22, Barnes 18, Jordan (18 skokov), Matthews in Finney Smith po 8, Barea 7, Brunson 6.

* - po podaljšku

INDIANA - PORTLAND 93:103
Oladipo 21, Collison 17; McCollum in Collins po 17, Lillard 16.

PHILADELPHIA - ATLANTA 113:92
Simmons 21, 12 skokov in 9 podaj, Fultz 16; Bazemore 18.

NEW YORK - BROOKLYN 115:96
Hardaway 25, Ntilikina 16, Kanter 15 in 15 skokov; Dinwiddie 17, Hollis Jefferson 16.

CHICAGO - GOLDEN STATE 124:149
LaVine in Blakeney po 21; Thompson 52 (18/29 iz igre, 14/24 za tri) v 27 minutah, Curry 23, McKinnie 19 in 10 skokov.

MILWAUKEE - TORONTO 124:109
Ilyasova 19 in 10 skokov, Bledsoe in Brogdon po 17; Ibaka 30, Siakam 22.

MINNESOTA - LA LAKERS 124:120
Butler 32 (6/7 za tri), Towns 25 in 15 skokov, Okogie 17; James 29 (11/23 iz igre, 3/6 za tri), 10 skokov in 7 podaj, Ingram 24, Kuzma 19.

DENVER - NEW ORLEANS 116:111
Murray in Harris po 23, Millsap 18; Randle 24, Moore 18, Mirotić 17 in 10 skokov.