Navijači v Miamiju so navdušeno pozdravili vrnitev Dwyana Wada. Foto: AP
LeBron James
LeBron James je spet našel veliko motivacije. Foto: Reuters

Gledalci so že po nekaj minutah glasno skandirali "We want Wade" (želimo Wada). Dwyane Wade, ki je le nekaj ur prej prispel iz Clevelanda, je kmalu vstopil v igro. Dosegel je le tri točke, a je z navzočnostjo dvignil soigralce.

Dragić iz igre metal 1/11
Pri Vročici je bil najbolj razpoložen Tyler Johnson, ki je zbral 19 točk. Goran Dragić ni imel najboljšega dne, saj je ob zelo slabem metu iz igre (1/11) tekmo končal s šestimi točkami. Slovenskega organizatorja igre je motila poškodba roke, ki jo je utrpel med tekmo. Pri Milwaukeeju je 23 točk zbral Giannis Antetokounmpo.

Wade: Verjamem v to ekipo
Dragić je po tekmi Wada opisal kot nekoga, ki ima avro. Ko so novinarji po tekmi vprašali Wada o tem, se je trikratni prvak Lige NBA najprej zasmejal: "Hotel je reči, da sem star." Nato je malo resneje nadaljeval: "Sem samozavesten. Če imaš ekipo, v katero verjameš, je vse lažje. Sam verjamem v to ekipo in vem, kaj prinašam kot eden izmed vodij ekipe."

Prerojeni Cleveland
Cleveland, ki je zadnje ure prestopnega roka povsem premešal svojo ekipo, tokrat še ni mogel računati na štiri novince. Kljub kratki klopi pa so Cavaliersi igrali dobro in v gosteh premagali Atlanto s 123:107. Kyle Korver je dosegel 30 točk, vroč je bil predvsem v tretji četrtini, ko je zadel štiri zaporedne trojke. Vsestransko igro je prikazal LeBron James, ki je dosegel trojnega dvojčka (22 točk, 12 podaj in 17 podaj). "Po dolgem času smo igrali kot ekipa. Komunikacija je bila res dobra, žoga je krožila, vsi smo bili v ritmu," je bil zadovoljen Kralj.

50 točk Lillarda
Strelski presežek večera je uspel Damianu Lillardu, ki je ob zmagi Portlanda nad Sacramentom (118:110) dosegel kar 50 točk. Za tri točke je metal 8/13.

Liga NBA, tekme 9. februarja:
MIAMI - MILWAUKEE 91:85
T. Johnson 19, Richardson 16, Whiteside 12 in 16 skokov, Dragić 6 (met: 1/11), 2 skoka in 3 podaje v 27 minutah, Wade 3; Antetokounmpo 23 in 11 skokov, Bledsoe 19, Middleton 14.
DETROIT - LA CLIPPERS 95:108