Zoran Jovičić bi kaj kmalu zagrenil življenju prijatelju Urošu Zormanu, toda gostje iz Trebnjega so na koncu remizirali in tako ostajajo v najboljšem položaju za naslov prvaka. Foto: Facebook

Potem ko je v prejšnjem krogu Trimo suvereno premagal branilce naslova, rokometaše Celja Pivovarne Laško, je tokrat v Rdeči dvorani pred 1250 gledalci šele na koncu tekmecu uspel vsiliti svoj ritem. Potrdilo se je, da v Velenju nikomur ni lahko. Po zaostanku z 22:19 v 54. minuti je Trimo dosegel naslednje štiri zadetke in na začetku zadnje minute po zadetku Vida Miklavca povedel z 22:23. Gorenje (danes se je predstavilo z novimi dresi) se je le zbralo za zadnji napad, Urban Pipp, s šestimi goli prvi strelec velenjske ekipe, je 24 sekund pred koncem postavil končni izid.

"Zadnjih šest minut je bilo zelo zanimivih za publiko, zgodil se je velik preobrat, a to je rokomet," je za Val 202 povedal Staš Jovičić. Vratar Matevž Skok ga je dopolnil: "Bili smo boljši, a nismo bili dovolj zbrani. To nas je stalo zmage. V naši ekipi je bilo na koncu malo nervoze, malo so se zatresle roke, kar se je poznalo pri strelu na gol. A vseeno smo lahko zadovoljni s točko."

Trimo, ki je čutil utrujenost, je slabo začel, v prvih 11 minutah je dosegel le dva zadetka in trener Uroš Zorman je moral pri zaostanku 4:2 že vzeti minuto odmora in okregati svoje varovance. Ti so se prebudili ob koncu polčasa, zaostanek 10:7 so spremenili v izenačenje na 11:11 ob polčasu. Dobro je branil Alen Skledar (4/7 do polčasa), ki je zamenjal Aljošo Čudića (0/8 do polčasa). A vendarle je prvi polčas še bolj zaznamoval vratar Velenja Matevž Skok (7 obramb od 18 strelov).

Skok je bil tudi v nadaljevanju razpoložen, dosegel je celo dva zadetka. Pri Trimu sta bila s po petimi goli najučinkovitejša Staš Slatinek Jovičić in Ignjat Nešić, vratar Skledar je zaustavil devet strelov.

Do konca prvenstva je še enajst krogov, vodilni Trimo ima vse v svojih rokah, pred glavnima tekmecema ima dve točki naskoka, ne bo pa v preostanku prvenstva več igral niti proti Gorenju niti proti Celju, ki je v 15. krogu zanesljivo (40:28) premagalo Sviš. Tako Gorenje kot Celje bosta seveda upala na kakšen spodrsljaj Trebanjcev, pomemben pa bo predvsem 19. krog (9. marca), ko bo Gorenje gostilo Celje Pivovarno Laško.