Slovenjgradčani so sredi novembra Velenjčanom odščipnili točko, tokrat pa so se veselili celo zmage. Gostje so prvič na tekmi za dva zadetka povedli pri izidu 8:10, toda domači so na krilih glasne spodbude s tribun vseskozi ohranjali stik in na odmor odšli z le golom zaostanka (15:16).

V drugem polčasu so Korošci po nekaj obrambah Tilna Lebna večino časa vodili, med 38. in 45. minuto pa zagospodarili na igrišču in povedli za štiri zadetke (24:20). To je gostujočega trenerja Uroša Zormana prisililo v minuto odmora, a se do končnice razmerje moči ni pretirano spremenilo. Gostitelji so ohranjali dva gola naskoka in prednost ohranili do konca.

Pri Slovenj Gradcu sta po sedem zadetkov dosegla Vid Levc in Uroš Štumpfl, pri Trimu pa je bil s šestimi najboljši strelec Vid Miklavec. Pri Dolenjcih je manjkal prispevek vratarjev, vsi trije, Alen Skledar, Aljoša Čudić in Tin Herceg, so skupaj zbrali štiri obrambe, Leben pri domačih pa 11.

Ribničani v Celju zapravili prednost šestih zadetkov

Celje Pivovarna Laško je bilo z 31:29 boljše od Rika Ribnice in je zdaj na vrhu lestvice pri 29 točkah ujelo Trimo. Celjani so odločno začeli in v 11. minuti vodili z 8:3, v 21. minuti pa s 13:9, nato pa je sledilo črno obdobje v njihovi igri. Ribničani so izenačili na 13:13, tudi po zadetkih razpoloženega Brina Cimermana (v prvem polčasu jih je dosegel sedem), na odmor pa so nesli prednost dveh golov – 13:15.

Na začetku drugega polčasa so gostje dosegli še tri gole zapovrstjo in tako z delnim izidom 0:9 ušli na 13:18. Po golu Uroša Knavsa, ki je zadel za 14:20, pa so se znova prebudili tudi domači rokometaši. Do 42. minute so zmanjšali zaostanek na zgolj zadetek, nato pa so ob dveh izključenih igralcih Ribnice, Gašperja Hrastnika in Cimermana, izenačili na 24:24 v 47. minuti.

Minuto pozneje je Celje prek Tima Cokana po dolgem času povedlo, toda Ribnica se ni dala. Znova je vodila za dva zadetka, tekma preobratov pa se je nadaljevala, saj so nato tudi domači v 55. minuti znova ušli na +2 po protinapadu Tadeja Mazeja. V zadnji minuti so potrdili zmago z novim golom Mazeja.

Mazej in Uroš Milićević sta bila s po šestimi goli najboljša strelca Celja, Leon Ljevar in Cimerman pa sta za goste vpisala devet oziroma osem zadetkov.