Še preden se je iztekla tretja minuta tekme, je bilo na semaforju že 0:4 za Metz, v tem obdobju je dva gola dosegla Chloe Valentini, ki je bila strelsko izjemno učinkovita (osem strelov in sedem golov).

Po dveh golih Barbare Lazovič in Tamare Mavsar so gostiteljice znižale na 4:3, a pozneje se je izkazalo, da je bil to najtesnejši izid tekme. Metz je znova vzpostavil visoko prednost, vodil je tudi s 14:8, gostiteljice so ob koncu polčasa zadele dvakrat in pred nadaljevanjem ohranile nekaj upanja (14:10).

V drugem polčasu ni bilo pravega upanja za preobrat, Krim se je dvakrat približal na -3 (11:14, 15:18, 16:19), a Metzu je sredi drugega polčasa nato uspela serija 5:1 in po vodstvu 24:17 ni bilo več dvoma o razpletu.

Stanko dosegla pet golov
Pri Krimu je Tjaša Stanko dosegla pet golov, pri Francozinjah pa je poleg Valentini sedem golov dosegla še Kristina Jörgensen.

Slovenske prvakinje so v prvih treh krogih Lige prvakinj vselej zmagale, nato pa so na naslednjih štirih tekmah zbrale le še eno točko.

Izjavi po tekmi

Dragan Adžić, glavni trener: "Najprej velika zahvala občinstvu, ki nas je podprlo v tako velikem številu. Verjamem, da jim bomo v nadaljevanju prinesli boljše predstave. Vedno je zahtevno igrati proti Metzu, proti tako kakovostni ekipi. Vseeno sem ponosen na našo ekipo, ki se kljub vsem poškodbam bori do konca."

Tjaša Stanko: "Tekma je bila zahtevna, kot smo pričakovali. Zavedali smo se, da je Metz izjemna ekipa, nam pa žal ni uspelo uresničiti tega, kar smo si zadali. Po izidu 4:0 se je težko pobrati. Tekmice so odigrale povsem predvidljivo, a naša obramba ni bila na pravi ravni."

Prvi poraz rokometašic Krima na domačem parketu

7. krog, skupina B:

KRIM MERCATOR − METZ 22:28 (10:14)
3850 gledalcev

Krim Mercator: Arenhart, Vojnovič, Jurič, Radičević 2, Stanko 5, Pineau, Mavsar 1, Spreitzer, Klemenčič 1, Varagić 2, Ngombele 4, Lazović 3, Brnović 2, Rosiak 1, Abina, Grbić 1.

Metz: Depuiset, Sako, Grijseels, Valentini 7, Hansen 2, Golvet, Jörgensen 7 (2), Brkić, Vinter Burgaard 2, Mlamali, Jacques 1, Bouktit 4, Granier 3, Chambertin 2, Le Blevec.

Sedemmetrovke: Krim Mercator 0/2; 2/2.

Izključitve: 6; 4 minute.

FERENCVAROS - ZAGLEBIE LUBIN35:22 (12:8)

RAPID BUKAREŠTA - KRISTIANSAND 30:29 (10:13)

Ajdovke uspešno v nadaljevanje

Rokometašice Mlinotesta iz Ajdovščine so se uvrstile v osmino finala evropskega pokala. Po sobotni visoki zmagi nad švicarskim Herzogenbuchseejem s 35:24 so na nedeljski povratni tekmi zmagale z 21:20 (10:10). Obe tekmi sta bili v Ajdovščini.

V tretjem krogu evropskega pokala nastopa tudi Izola, ki bo obe tekmi z italijansko ekipo Erice igrala na Siciliji. Prva tekma bo 17., povratna pa 19. novembra.