Francozinje so v prvem polčasu na krilih slovenske ostrostrelke Ane Gros hitro povedle s 5:2, že v enajsti minuti pa so vodile za štiri gole. Prav Grosova je v 13. in 16. minuti poskrbela za novi najvišji prednosti domačih (12:8, 15:9), Pauletta Foppa pa je v 17. minuti zadela že za ogromnih 17:9.

Rokometašice Krima Mercatorja so v drugem delu še četrtič izgubile, tako bodo letošnjo sezono v Ligi prvakinj končale s tekmo proti Budućnosti naslednjo soboto na Kodeljevem. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenke morale v Francijo z avtobusom
Slovenske prvakinje, ki so v Francijo zaradi novega koronavirusa na skoraj 1900 km dolgo pot potovale z avtobusom, so se nekajkrat sicer malce približale, a so imele tekmice tekmo bolj ali manj ves čas pod nadzorom.

Najvišja prednost znašala 13 golov
V 41. minuti je Pauline Coatanea znova Francozinje popeljala do osmih golov naskoka, Monika Kobylinska pa je takoj za njo zadela že za 28:19. Dvoma o zmagovalcu tako ni bilo več, najvišja prednost na tekmi pa je znašala 13 golov.

Pri domačih sta bili najboljši strelki Foppa z osmimi in Grosova s sedmimi goli, pri Krimu pa je Harma van Kreij dosegla šest, Alja Varagić pa pet golov.

Krimovke za četrtim mestom v skupini 2, ki kot zadnje pelje v četrtfinale, zaostajajo štiri točke. Varovanke Uroša Bregarja bodo v soboto v zadnjem krogu gostile Budućnost.