Igralke Kristiansanda so z odlično obrambno predstavo v drugem polčasu ostale na vrhu stare celine. Foto: EPA
Sunniva Naes Andersen je bila najboljša strelka finala s šestimi zadetki. Foto: EPA

Norvežanke ostajajo kraljice rokometnih igrišč na stari celini. Na najprestižnejši tekmi so imele od prve do zadnje minute nadzor nad Ferencvarosem.

Že na polovici prvega polčasa so povedle za pet golov (9:4). Do odhoda na veliki odmor njihova igra v napadu ni bila več tako raznovrstna, popustile so tudi v obrambi, kar so igralke iz madžarske prestolnice izkoristile in v 23. minuti več kot prepolovile zaostanek (10:12), na polčas pa odšle z najmanjšim mogočim zaostankom (13:14).

43-letna Kartrine Lunde je znova zaklenila vrata. Foto: EPA

Skandinavke so na začetku drugega polčasa znova zaigrale sijajno. Takoj so povedle za sedem golov (21:14), na roko pa jim je šlo tudi to, da je v 35. minuti rdeči karton prejela Zsuzsanna Tomori. Ferencvaros v odsotnosti svoje nosilke igre v obrambi ni bil več konkurenčen Vipersu, ki je imel vse vajeti igre v svojih rokah, na koncu je tudi zasluženo tretjič zapored osvojil najimenitnejše evropsko klubsko tekmovanje.

V norveški ekipi sta bili najučinkovitejši Rusinja Ana Vjahireva in Sunniva Naes Andersen. Obe sta dosegli po šest golov, izkazala pa se je tudi 43-letna vratarka Katrine Lunde s 16 obrambami. V madžarski zasedbi sta Nemka Emily Bolk in nekdanja igralka Krima Andrea Lekić dosegli po pet zadetkov.

Rokometašice Kristiansanda ostajajo na vrhu Evrope
MVM Dome v Budimpešti je bil poln na finalni tekmi. Zbralo se je 20.222 gledalcev. Foto: EPA

Rekorden obisk v MVM Domu
Na zaključnem turnirju v madžarski prestolnici je padel svetovni rekord v številu gledalcev na ženskih rokometnih tekmah. Na obeh sobotnih polfinalnih tekmah in današnji finalni v MVM Domu se je zbralo po 20.022 gledalcev, kar je 555 gledalcev več od največjega obiska na finalu svetovnega prvenstva 2013 v beograjski Areni med Srbijo in Brazilijo.

Ana Gros s šestimi zadetki popeljala Györ na tretje mesto
Na tekmi za tretje mesto je madžarski Györ premagal danski Esbjerg z 28:27. Pri zmagovalkah je bila najučinkovitejša slovenska reprezentantka Ana Gros s šestimi goli, danska vratarka Sandra Toft pa je zbrala 15 obramb.

Spartak iz Kijeva je najuspešnejša ekipa Lige prvakinj oziroma nekdanjega pokala državnih prvakinj. Ukrajinska zasedba je v času nekdanje nekdanje Sovjetske zveze med letoma 1970 in 1988 kar 13-krat osvojila najimenitnejše klubsko tekmovanje na stari celini.

Na drugem mestu je avstrijski Hypo Niederösterreich z osmimi zmagami, Györ je zmagal petkrat, srbski Radnički iz Beograda, danska Viborg in Slagelse ter norveški Vipers pa po trikrat.