Petter Northug je prvo ime letošnjega svetovnega prvenstva v nordijskih disciplinah. Foto: Reuters
Northug dobil kraljevsko preizkušnjo v Falunu

Tretji je bil domači adut in branilec naslova iz leta 2013 Johan Olsson, ki je zaostal dve sekundi. V sklepnem boju četverice po skoraj dveh urah in pol teka (zmagovalec je imel v cilju čas 2:26:02,1) je brez medalje ostal Rus Maksim Vilegžanin, ki mu je do brona zmanjkalo le osem desetink.

Štirikrat na najvišji stopnički
Na prvenstvu je Northug tako osvojil štiri zlate medalje, predtem je bil najboljši še v sprintu, ekipnem sprintu in štafeti, skupno pa je zanj to 13. zlato v karieri na svetovnih prvenstvih. Norveška ima vključno z zadnjo Northugovo zdaj v Falunu 11 zlatih medalj, skupno pa 20 odličij in je s tem daleč najuspešnejša država na pravkar končanem SP-ju. Druga na tej lestvici je Nemčija, ki je zbrala pet zlatih. Slovenski nordijski smučarji na Švedskem niso posegli po kolajnah.