MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Zadnje

Liga NHL Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

6.5.2024 7:39

Po košarkarjih v Ligi NBA so se v drugi krog končnice uvrstili tudi hokejisti Dallasa v Ligi NHL, ki so na odločilni sedmi tekmi z 2:1 izločili branilca naslova Vegas. Obe dallaški ekipi sta v drugem krogu končnice prvič po letu 2003.

Dirka po Italiji Uvodni načrt in sanje uresničene – zaokrožen trojček in "maglia rosa"

6.5.2024 7:07

Tadej Pogačar se je izkazal za Nostradamusa. V prvi etapi ga je v Torinu res nekdo presenetil, zato pa na Oropi ni bilo dvoma, kdo je najmočnejši med najmočnejšimi. Kaj sledi zdaj in kdo so glavni izzivalci slovenskega šampiona?

Formula 1 Norris v Miamiju s pomočjo varnostnega avta do prve zmage v karieri

5.5.2024 23:51

Britanec Lando Norris (McLaren) je zmagovalec šeste dirke svetovnega prvenstva formule ena v tej sezoni, preizkušnje za veliko nagrado Miamija. To je njegovo prvo slavje v karieri. Potem ko je bil v kvalifikacijah peti, je zmagal tudi z nekaj sreče.

Italijansko nogometno prvenstvo Juventus do točke na Olimpicu, prvak Inter drugič v sezoni poražen

5.5.2024 23:01

Roma in Juventus sta se v 35. krogu Serie A razšla brez zmagovalca (1:1). Sassuolo je osvojil velike tri točke v boju za obstanek, potem ko je premagal Inter z 1:0.

Nogomet Umrl Cesar Luis Menotti, selektor Argentine ob prvem naslovu svetovnega prvaka

5.5.2024 22:07

Argentinska nogometna zveza (AFA) je sporočila, da je po daljših zdravstvenih težavah v 86. letu starosti umrl sloviti trener Cesar Luis Menotti, ki je Argentino leta 1978 kot selektor na domačem "mundialu" popeljal do prvega naslova svetovnega prvaka.

Rekreacija 265.818 tekačev po vsem svetu, tudi v Ljubljani, zbralo več kot osem milijonov evrov

5.5.2024 22:03

Na dogodku Wings for Life, na katerem so udeleženci tudi v Sloveniji tekli za tiste, ki tega ne morejo, so skupno zbrali 8.104.299 evrov za raziskave poškodb hrbtenjače in iskanje zdravila zanje.

Liga NBA Cleveland na krilih Mitchlla v polfinale Vzhoda, kjer bo izzval Boston

5.5.2024 21:58

Donovan Mitchell je z 39 točkami popeljal Cleveland v polfinale Vzhoda. Cavaliersi so na sedmi tekmi prvega kroga končnice premagali Orlando s 106:94. V polfinalu jih čaka favorizirani Boston, prva tekma bo v torek v TD Gardnu.

Tenis Rubljov v Madridu ujel pravo formo za vrhunec sezone na pesku

5.5.2024 21:32

Andrej Rubljov je v finalu turnirja serije 1000 v Madridu premagal Felixa Augerja Aliassima s 4:6, 7:5 in 7:5. Rus se je po dveh urah in 47 minutah veselil druge zmage na turnirjih serije masters v karieri, potem ko je bil lani najboljši v Monte Carlu.

Rokomet Slovenci oslabljeni začeli priprave na Švico

5.5.2024 20:50

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Izoli začela priprave na kvalifikacijska dvoboja s Švicarji za svetovno prvenstvo 2025. Švicarjem se bo slovenska izbrana vrsta zoperstavila v okrnjeni zasedbi.

Odbojka Kozamernik s Trentinom osvojil Ligo prvakov

5.5.2024 18:06

Jan Kozamernik je kot prvi Slovenec postal zmagovalec odbojkarske Lige prvakov. Njegov Trentino je v finalu v Antalyi s 3:0 premagal poljsko ekipo Jastrzebski Wegiel.

Motošporti Gajser na Portugalskem do tretjega mesta in vodstva v SP-ju

5.5.2024 16:20

Tim Gajser je peto dirke sezone svetovnega prvenstva v Aguedi na Portugalskem v elitnem razredu MXGP končal na tretjem mestu. Prevzel je tudi vodstvo v skupnem seštevku SP-ja. Drugi Slovenec v razredu MXGP Jan Pancar je dirko končal na skupnem 11. mestu.

Dirka po Španiji Vollering osvojila Vuelto, zdaj ji manjka le še Giro

5.5.2024 14:05

Končala se je 10. kolesarska Dirka po Španiji. Zadnjo etapo, ki se je končala z vzponom na Valdesqui, je dobila Nizozemka Demi Vollering in s tem tudi prvič osvojila to prestižno dirko.

Preostali športi Timotej Romšak 16. v polfinalu v ZDA

5.5.2024 12:56

Slovenski športni plezalec Timotej Romšak je bil 16. v polfinalu tekme svetovnega pokala na balvanih v Salt Lake Cityju. S tem se ni uvrstil v finale najboljše šesterice.

Prva liga Mura z deseterico zdržala pritisk Olimpije vso tekmo

5.5.2024 12:04

V zadnji tekmi 34. kroga Prve lige je Olimpija kljub igralcu več osvojila le točko proti Muri (0:0). Boj za drugo mesto postaja vse zanimivejši, Olimpija Mariboru beži samo za točko. Ekipi se bosta pomerili že v soboto v Ljudskem vrtu.

Preostali športi Jan Šubelj in Teja Vidic postala državna prvaka

5.5.2024 11:49

V soboto se je končal Ljubljanski šahovski festival, ki je tudi štel za naslov državnega prvaka. Naslova sta osvojila Jan Šubelj in Teja Vidic.

Dirka po Italiji Pogačar brez števca poslušal svoje srce in oblekel rožnato majico

5.5.2024 11:22

Po dinamičnem ogrevanju je bila na Dirki po Italiji že drugi dan na sporedu prva gorska etapa. Tadej Pogačar je moral ob vznožju zadnjega vzpona zaradi predrte gume menjati kolo, 4 km pred ciljem pa napadel in zmagal. Zasledovalci so zaostali 27 sekund.

Športni SOS Največ metel v prvem krogu, največ sedmih tekem pa v konferenčnem polfinalu

5.5.2024 10:47

Letošnji začetek končnice Lige NBA je bolj nepredvidljiv na vzhodu, kjer so odigrali precej več tekem kot na zahodu, kjer je imel še največ dela Dallas. V zadnjih dveh desetletjih med obema konferencama razlik skorajda ni.

Dirka po Italiji Thomas zelo zadovoljen, pričakuje Pogačarjevo 'bombo'

5.5.2024 8:25

Tadej Pogačar (UAE) je v prvi etapi Dirke po Italiji ostal brez etapne zmage, si pa je zato pred tekmeci za skupno zmago že nabral nekaj prednosti. Dobre volje so lahko tudi pri ekipi Ineos Grenadiers.

Liga NHL Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

5.5.2024 7:31

Hokejisti Bostona so na sedmi tekmi uvodne serije končnice Lige NHL premagali Toronto z 2:1. Odločilni gol je v drugi minuti podaljška dosegel David Pastrnak. Boston se bo v naslednjem krogu pomeril s Florido.

Liga NBA Denver ni imel odgovora na 43 točk Edwardsa

5.5.2024 6:50

Košarkarji Minnesote ostajajo neporaženi v letošnji končnici Lige NBA. Po metli s Phoenixom so dobili tudi uvodno tekmo druge serije proti branilcem naslova, v gosteh so tako premagali Denver s 106:99.

Preostali športi 17-letna italijanska senzacija osvojila tri zlate medalje

4.5.2024 21:26

Italijanka Manila Esposito, najboljša v mnogoboju, je na domačem evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Riminiju dodala še dve zlati medalji na gredi in parterju. Italijanke so skupno osvojile pet zlatih medalj.

Angleško nogometno prvenstvo Štirje goli Haalanda in City še naprej diha za ovratnik Arsenalu

4.5.2024 21:11

Nogometaši Arsenala bodo tudi po 36. krogu na vrhu Premier lige. Topničarji so s 3:0 ugnali Bournemouth. Zasledovalec Manchester City je s 5:1 odpravil Wolverhampton in za Arsenalom zaostaja za točko, ima pa tekmo manj. Boj za naslov je še kako zanimiv.

Špansko nogometno prvenstvo Real Madrid štiri kroge pred koncem že španski prvak

4.5.2024 20:50

Po zmagi Reala nad Cadizom s 3:0 in porazu Barcelone v Gironi z 2:4 madridski nogometaši štiri kroge pred koncem že slavijo 36. naslov španskih prvakov. Pred najbližjim zasledovalcem imajo 13 točk prednosti.

Motošporti Gajserju kvalifikacije in plus šest točk v boju s Pradom

4.5.2024 19:56

Tim Gajser je dobil kvalifikacije pred dirko svetovnega prvenstva v motokrosu na Portugalskem v elitnem razredu mxgp. S tem je osvojil tudi deset točk v skupnem seštevku.