Slovenski prvaki so dosegli drugo zmago v Ligi NLB. Po domači zmagi nad Ljubljančani v prejšnjem krogu so se morali pošteno potruditi za nov par točk pred 400 gledalci v Ribnici.

Zadnjo tekmo četrtega kroga so bolje odprli domači rokometaši. Po dobrih petih minutah so povedli s 5:2, tako da je gostujoči trener Alem Toskić zahteval minuto odmora. Po njej so njegovi varovanci zaigrali veliko bolje in v 12. minuti po golu Vida Kačičnika izenačili na 7:7.

Do konca polčasa je potekal izenačen boj, obe ekipi sta več pozornosti namenili igri v napadu, število golov na obeh straneh (20:20) zgovorno priča o tem.

Do sredine druge polovice tekme je bila ta popolnoma odprta (29:29), nato pa so Celjani med 45. in 50. minuto naredili delni izid 5:1 in povedli s 34:30. Ribničani so se jim v 57. minuti približali na 35:36 in jih ogrožali do zadnjega zvoka sirene. Celjani so v zadnji minuti zapravili žogo, Ribničani pa po minuti odmora trenerja Boruta Mačka v zadnjem napadu niso dosegli izenačujočega gola.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Tim Cokan z osmimi goli, enega manj sta dosegla Mitja Janc in Ante Ivanković. V ribniški ekipi sta Brin Cimerman in Uroš Knavs dosegla po devet zadetkov.